Wymarzony awans

Marzenie o awansie ma prawie każdy pracujący na etacie. Wyższe stanowisko i chęć doskonalenia własnych umiejętności to aspekty, o które trzeba się starać. W otrzymaniu awansu wesprze odrobina odwagi a dodatkowo niemało zainteresowania tematem.

Od czego rozpocząć starania o lepsze stanowisko?

Kiedy pojawi się wakat na stanowisko kierownicze, może być już zbyt późno na starania. Działania w kierunku zdobycia awansu należy podjąć sporo wcześniej. Szkolenie się, podnoszenie kwalifikacji, powinno być pierwszym etapem dążeń o awans. Przydatne mogą okazać się szkolenia dla menedżerów. Uczą takich zdolności jak organizacja pracy czy inspirowanie ludzi.
Oprócz doszkalania się trzeba wykazywać się zaangażowaniem, brać czynny udział w projektach, okazywać zainteresowanie i wykorzystywać każdą możliwość do nabywania umiejętności. Wielką uwagę należy przywiązać do pozytywnych relacji ze współpracownikami. Elastyczność oraz pomysłowość także nie będą niezauważone przez szefostwo.
Nawet jeżeli w firmie nie zanosi się na zorganizowanie wakatu na wyższym stanowisku, można poszukać takiego w konkurencyjnej firmie.
Nie ma wiec nic lepszego aniżeli lokata we własny rozwój.

Cechy idealnego managera

Stanowisko kierownicze to zapewne większa odpowiedzialność, zatem należałoby się przygotować do wykonywania owego wakatu.
Najlepiej skorzystać ze szkolenia dla menedżerów, które polegają na ćwiczeniach oddających specyfikę codziennej pracy oraz działań menedżerów. Przejście do roli lidera może napotkać się z negatywnym podejściem pozostałych pracowników, dlatego trzeba rozważyć strategię swojego zarządzania. W niniejszym celu potrzeba poprawić swoją stanowczość i umiejętność rozmawiania z pozostałymi ludźmi. Takich zdolności z gwarancją dostarczą nam szkolenia dla menedżerów. Cechy dobrego kierownika to przede wszystkim profesjonalizm, otwartość na naukę, umiejętność podejmowania decyzji, obiektywizm.
Ponadto, przyszły kierownik musi być obowiązkowy, planujący. Powinien umieć przyznać się do błędu oraz myśleć analitycznie.
Rozwój własny i udział w szkoleniach jest ważny, ale w końcu musi przyjść czas na konwersację z pracodawcą o chęci awansowania na wyższe stanowisko.