Dom

Salon w ogrodzie zimowym? Na pewno się uda!

Kiedy na posesji pojawia się ogród zimowy, wewnątrz znajdzie się miejsce living room wśród krzewów i kwiatów. Wtedy szczególnie istotne zadanie pełnią eleganckie i funkcjonalne meble, ponieważ ciężko wyobrazić sobie relaks bez sof, foteli i stolików. Następnym krokiem w stronę rozbudowy, istotnym dla Ciebie i roślinności, okaże się system grzewczy. Dookoła egzotyczne krzewy i kwiaty, a ty będziesz czuł się komfortowo nawet zimą. Relaks przy kawce pod palmami smakuje naprawdę wyjątkowo. Na pewno pasują odpowiednie będą orientalne dekoracje z typowymi motywami zdobniczymi. Nie zaszkodzi dodać trochę rzucających się w oko gadżetów, np. lampiony zapachowe, lampki czy podobne utensylia. Dopasuj do tego miękkie ozdoby – jaśki, koce i kapy położone jakby od niechcenia. Istotne, by stworzyć przytulny klimat, dodający wnętrzu dodatkowego wakacyjnego charakteru.

Jakie wyposażenie do salonu w zieleni

Naturalne źródło rattanu sprawia, że ten materiał znakomicie sprawdzi się jako wyposażenie miejsca. Ale mamy też do dyspozycji technorattan, chętnie stosowany przez designerów i producentów rozwiązań do ogrodu. Jego największą zaletą jest najwyższe stopień niewrażliwości na zmienne warunki i wilgoć w atmosferze. Pod wpływem promieniowania UV i pary wodnej nie zmienia kształtu ani koloru, dzięki czemu jest jedną z ciekawszych propozycji do ogrodu pod dachem. Odmienny sposób na to pomieszczenie stanowią palety, którym można ofiarować kolejne życie pod postacią wyposażenia. Rozłożyste sofy czy narożniki, krzesełka i fotele prezentują się zjawiskowo. Dodatkowo mamy donice – do ich stworzenia przydadzą się również palety. Śmiało można umieścić w paru miejscach skrzynie z drewna, które przydadzą się jako organizery na książki, gazety czy inne akcesoria. To dość istotne, aby elementy umeblowania miały lekką konstrukcję.

Ogród zimowy na tarasie – dobra opcja

W przypadku gdy chcesz stworzyć coś wyjątkowego, postaw ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci wiele miejsca, by zyskać kawał zielonej przestrzeni w środku własnego domu. Płaszczyzny mogą być w nim ze szkła czy poliwęglanu. Ich zadanie to szczelne odgrodzenie tarasu w dopasowaniu z elewacją. Tuż przy domu, obok ścian, stworzysz miejsce z wyjątkowym nastrojem. W miejscu na uboczu otoczonym roślinami spędzisz miło czas na rozmowach z najbliższymi i z przyjaciółmi. Zasłużyłeś na poranną kawę i przeglądanie informacji w takim miejscu.