Najprostsza droga do osobistej sauny

Nawet średni dochód pozwala korzystać z osobistej sauny. Tak naprawdę zakup tego typu wyposażenia nie skutkuje niewyobrażalnymi wydatkami i nie jest związany z posiadaniem sporej, niewykorzystanej przestrzeni w mieszkaniu lub na posesji I ty możesz postawić na własną saunę, jeśli rozmyślasz o jej odprężających zaletach. Ale planując mały rozkoszny zakątek należy zwrócić uwagę na szczegóły. Co pewne jeszcze przed samą inwestycją: najwłaściwszy do tego miejsca okaże sę ręcznik 140×70!

Załatw kilka rzeczy i otwieraj saunę…

Zanim będziesz mieć saunę…

Wybór miejsca. Licznym użytkownikom gorące łaźnie wydają się jedynie większymi pomieszczeniami, które znajdują się w miejscach publicznie dostępnych. Tak naprawdę sauna nie musi zajmować dużo miejsca, a wręcz zmieści się w mieszkaniu w bloku, na przykład w większym pomieszczeniu sanitarnym. Łazienka jako miejsce lokalizacji sauny jest nawet wskazana, gdyż nie trzeba wtedy montować prysznica z chłodną wodą. Gdy mieszkasz na własnej posesji, możesz zlokalizować ją poza domem. W podobnym wypadku powinno się pamiętać o dołączeniu prysznica, który ochłodzi rozgrzany w saunie organizm.

Jak zainstalować saunę?

Mimo że sauna tradycyjnie wiąże się z polewaniem wody na rozgrzane kamienie, nowsze modele wykorzystują prąd. Stąd do zamontowania urządzeń sauny musisz zadbać o w zasilanie o właściwych wartościach. Do prawidłowego działania sauny niezbędna będzie też instalacja wod-kan oraz system wentylacji, z zadaniem zlikwidowania nadmiarowej pary wodnej poza obręb sauny. Jeśli założysz saunę wewnątrz mieszkania, o tę instalację musisz zadbać z dużą pieczołowitością.

Wydatki na budowę sauny. Ceny saun kształtują się odpowiednio do konkretnych produktów, wielkości, profilu energetycznego oraz dodatków. Od 4 do 5 tys. kosztują najprostsze wersje do domowego użytku, czyli mniej więcej cenę dużego telewizora przeciętnej klasy. Oczywiście bardziej zaawansowane produkty wiążą się z większymi wydatkami.

Sauna – nie taki diabeł straszny, jak go malują

Warto postarać się o regenerację po zabieganym dniu pełnym wyczerpujących obowiązków. Sauna jest świetną receptą na poprawę naturalnej kondycji, hartowanie własnego organizmu oraz odświeżenie całego ciała. Dobrym czasem na zabiegi w saunie będzie zimniejsza część roku, gdy na zewnątrz ochładza się i niesprzyjająca pogoda zniechęca do uprawiania jakichkolwiek form ruchu. Za sprawą sauny można rozgrzać komórki oraz dokładnie pozbyć się groźnych zanieczyszczeń. Przyjemne sesje w saunie nie tylko zrelaksują organizm, ale również w pozytywny sposób poprawią sprawność. To szczególnie istotne pod naszą szerokością geograficzną, gdy niewielka emisja światła słonecznego i krótki dzień sprawiają, że człowiek poszukuje dodatkowego źródła energii.