Czym niezwłocznie wysuszyć włosy?

Niewielka ilość czasu do wyjścia i wilgotne loczki – coś podobnego zdarza się każdej kobiecie. W takim przypadku bezcenna jest znajomość odpowiednich sposobów na błyskawiczne osuszenie włosów. Lecz nie chodzi o to, by ustawić suszarkę na maksymalną temperaturę i nawiew, gdyż tak można szybko zniszczyć fryzurę. Jak to wymyślić, by głowa była sucha, a włosy pozostały zdrowe? Przygotuj niezbyt duże ręczniki 50×90 i zaczynamy.

Szybsze suszenie włosów – jak podejść do tematu?

W przypadku gdy twoje włosy suszą się zwykle nadzwyczaj powoli lub po prostu nie pasuje ci paradowanie z mokrą głową, koniecznie doczytaj ten artykuł do ostatniego zdania. Niektóre metody pozwalają skrócić czas na suszenie o 10 min. Wszystkie z przywołanych technik bazują na naturalnych zjawiskach, bez użycia ostrych środków, które ostatecznie psują włosy. W potrzebie wypróbuj każdą z nich i sprawdź, która przyniesie niezły rezultat na twojej głowie:

Suszarka

Może to i jedna z lepszych metod, lecz wiele pań nie korzysta z nawiewu, które może wywrzeć negatywny wpływ na jakość fryzury. Jeżeli się śpieszysz, wybierz suszenie środka głowy ciepłym, ale delikatnym nawiewem na leniwych obrotach – końce suszą się o wiele szybciej i tempo schnięcia momentalnie się wyrówna. Można również przemusnąć włosy chłodnym nawiewem – przy użyciu urzadzenia z jonizacją, wyjdzie z tego wyjątkowo efektywna metoda. W sytuacji podbramkowej skusi cię zapewne gorący podmuch, więc na taką okazję warto posiadać spray termoochronny. Pamiętaj, że koniec suszenia powinno się wykonać nieogrzanym powietrzem dla wzmocnienia i nabłyszczenia.

Odciąganie wody z włosów

Nie tylko zastosowanie urządzeń mechanicznych, czyli gwałtowne tarcie ręcznikiem, będzie szkodzić włosom. Chłonne ręczniki 50×90 z mikrofibry okażą się nadzwyczaj potrzebne. Przed okryciem włosów ręcznikiem, należy je starannie wykręcić jak bieliznę w czasie przepierki. Włosy muszą zostać naprawdę starannie odciśnięte. Niektórzy chwalą sobie ręczniki frotte, jednak przy nich powstaje obfite nastroszenie.

Turban – sposób na wilgotne włosy

Dopiero w tym momencie można szczelnie zawiąząć włosy w turban z ręcznika. Odsączenie nadmiaru wilgoci to kwestia bardzo ciasnego upięcia.

Ciepły ręcznik

Przed użyciem ręczniki muszą zostać podgrzane na grzejniku, ponieważ temperatura wspiera suszenie włosów. Musimy tylko wziąć pod uwagę, żeby nie za mocno go rozgrzać.